Президент Володимир Зеленський заявив, що якби влада попередила українців про вторгнення Росії завчасно, то окупанти захопили б Україну за три дні.

Про це Зеленський розказав у інтерв’ю The Washington Post.

“Якби ми це повідомили (що Росія готує вторгнення – ред.) — а цього хотіли деякі люди, яких я не буду називати, — тоді я б втрачав 7 мільярдів доларів на місяць, починаючи з жовтня минулого року, і в той момент, коли росіяни справді атакували, вони б нас захопили за три дні. Я не кажу, чия це була ідея, але загалом наше внутрішнє відчуття було правильним: якщо ми посіємо хаос серед людей перед вторгненням, росіяни нас зжеруть. Тому що під час хаосу люди тікають з країни”, – сказав він.

Таким чином, за словами Зеленського, країна зустріла вторгнення максимально сильною, на скільки могла бути.

“І ось що сталося, коли почалося вторгнення — ми були настільки сильними, наскільки могли бути. Частина наших людей виїхала, але більшість залишилася тут, воювали за свої домівки. І як би цинічно це не звучало, але це люди, які все зупинили”, – наголосив президент.

Він пояснив, що утримати країну від скочування у повний хаос допоміг режим воєнного стану. Якби країну охопила паніка ще до вторгнення і оголошення воєнного стану, росіяни вже б перемогли.

“Зовсім інша ситуація, коли у вас немає військової ситуації чи надзвичайного режиму, а у вас є держава, якою керує величезна кількість різних чиновників та інституцій. А мінус 7 мільярдів доларів на місяць навіть без зброї – це вже велика війна для нашої країни”, – сказав він.

Фото: Відкриті джерела