У Норвегії затримали екскомандира найманців ПВК "Вагнера" Андрєя Мєдвєдєва, який незаконно перетнув кордон цієї країни і запросив там політичного притулку. Йому загрожує депортація до Росії.

Про це повідомляє Reuters.

«Він затриманий, і ми розглядаємо питання щодо того, чи домагатися рішення суду про інтернування», – сказала адвокат по лінії поліції Ліне Ісаксен, відмовившись надати додаткові подробиці.

Зазначено, Gulagu.net, російська група, яка займається захистом прав ув’язнених і підтримує контакти з Мєдвєдєвим, повідомила, що його затримали та одягли наручники в неділю ввечері, а також повідомили, що його доставили до ізолятора для подальшої депортації.

Норвезька влада не підтвердила жодних планів його депортації. Поліція також не прокоментувала ситуацію.

Правозахисна група заявила, що Мєдвєдєву загрожує «жорстоке вбивство та смерть» за виступи проти ПВК «Вагнера», якщо його повернуть до Росії.

«Ми не обілюємо Мєдвєдєва. Він зробив багато поганих речей у своєму житті. Але він побачив світло, він це усвідомив, він готовий і бажає співпрацювати зі світом, з міжнародним розслідуванням і владою Норвегії, він хоче жити і давати свідчення проти ПВК «Вагнера» та його засновника Євгєнія Пригожина», – заявила правозахисна група.