Держкомпанія «Укргідроенерго» у жовтні планує підписати контракти з «Українськими енергетичними машинами» та Консорціумом «Укргідроенергобуд» щодо добудови трьох агрегатів для Дністровської ГАЕС.

Про це заявив в інтерв’ю Forbes керівник компанії Ігор Сирота.

Термін будівництва – 6,5 років. Потужність станції зросте на 1000 МВт. Вартість – до $1 млрд. При цьому, за словами Сироти, у Європі економічно обґрунтована ціна будівництва гідроакумулюючої потужності 1000 МВт становить $1,5 млрд.

«Але поки що є багато невизначеностей. По-перше, ми втратили маріупольські комбінати, які виготовляли потрібний для нашого виробництва метал. Також у виробничому ланцюжку були задіяні Краматорські машинобудівні заводи. Місто постійно обстрілюють, що із заводами – невідомо.

По-друге, «Українські енергетичні машини» нині не мають оборотних коштів навіть для того, щоб завершити реконструкцію наших 11 агрегатів. Вони тримали 500 млн грн та 1 млрд грн банківської гарантії у ліквідованому Мегабанку.

Наприклад, “Українські енергетичні машини” змогли отримати банківську гарантію в іншому банку, що дозволить їм залучити кошти від ЄБРР.

Підготовчі роботи з добудови трьох агрегатів на Дністровській ГАЕС розпочнуться наприкінці цього – на початку наступного року. Наступні кроки залежатимуть від військово-політичної ситуації.

Фото:Відкриті джерела