Збройні сили України завдали удару по двох російських авіабазах в Енгельсі та під Рязанню за допомогою модифікованих українськими фахівцями безпілотних апаратів радянського виробництва Ту-141.

Про це повідомляє Politico з посиланням на два українські джерела, знайомі з деталями операції.

При нападі, що стався 5 грудня, було вбито трьох російських військовослужбовців і, згідно з непідтвердженими даними, пошкоджено двох стратегічних бомбардувальників.

Про те, що цю атаку скоїли саме за допомогою радянських безпілотників, заявило російське міністерство оборони. Водночас пропагандистськими ЗМІ уточнювалось, що йдеться про апарати Ту-141 «Стриж», які були створені в 1960-х роках і призначалися для розвідки.

Як повідомляють джерела видання, безпілотники були модифіковані українськими фахівцями, що доводить їхню здатність до інноваційних рішень – у той час, як Росія змушена купувати дешеві дрони для ударів по Україні в Ірану.

«Головним фактором успіху була несподіванка. Росія просто не очікувала нічого подібного. Тепер вони будуть до цього готові», – сказав співрозмовник видання, який працює в українських урядових структурах.

За даними джерел, технології, застосовані для модифікації Ту-141, були розроблені в Україні, а не надані США чи іншими західними країнами.

Нагадаємо, 5 грудня на аеродромі «Енгельс-2» у Саратівській області підірвався «невідомий безпілотник». Унаслідок удару було пошкоджено літаки Ту-95, якими РФ атакує територію України.

Того ж дня вибух прогримів і на російському аеродромі під Рязанню – запалав бензовоз. Через це є загиблі та постраждалі.

Фото: відкриті джерела