Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко 22 вересня 2022 року ухвалив рішення скасувати постанову про закриття так званої справи "Роттердам+" як незаконну та необґрунтовану.
Про це повідомили у пресслужбі САП.
Згідно із повідомленням, одночасно з цим очільник антикорупційної прокуратури повністю змінив групу прокурорів у цій справі “через неефективне здійснення нагляду за дотриманням законів під час проведення досудового розслідування”.
“Керівник САП виявив численні неузгодженості у висновках та аргументації прокурора під час закриття цієї справи, неповноту дослідження матеріалів справи прокурором, невідповідність висновків прокурора фактичним обставинам кримінального провадження”, — повідомили у відомстві.
Це означає, що подальші рішення у цій справі прийматиме вже оновлений склад прокурорів у повній відповідності до вимог Кримінального процесуального кодексу.
У САП додали, що очікують на повний текст рішення суду, чия правова позиція буде врахована надалі під час здійснення досудового розслідування та ухвалення рішень у справі.
Як ми писали, апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України ухвалила остаточне рішення щодо закриття справи “Роттердам+”.
Методику визначення вартості вугілля “Роттердам+” застосовували в Україні з 1 травня 2016 по 30 червня 2019 року.
За даними НАБУ, запровадження формули “Роттердам+” завдало державі та українцям збитків на загальну суму 18,87 мільярда гривень — це кошти, які споживачі переплатили ТЕС за електроенергію через те, що у її собівартість заклали доставку вугілля з Роттердама.
Фото: Відкриті джерела