Народний депутат Микола Тищенко виїхав за кордон згідно з правилами перетину кордону, які діють на сьогодні.

Про це повідомили у пресслужбі ДПСУ, пише Укрінформ.

«Зміни до рішення РНБО уряд має напрацювати протягом 5 днів. А наразі пропуск громадян через кордон здійснюється виключно в межах норм законодавства України, яке регламентує Правила перетину кордону і діє на момент перетину кордону особою», – сказали в пресслужбі прикордонного відомства.

У ДПСУ нагадали, що Рада нацбезпеки та оборони раніше ухвалила рішення про заборону виїзду чиновників за кордон, згідно з яким перетинати межі України їм можна буде виключно зі службовою метою. Президент Володимир Зеленський підписав указ про введення у дію відповідного рішення РНБО 23 січня. Згідно з указом, у п’ятиденний строк Кабмін має розробити такий порядок перетину кордону посадовими особами, щоб підставою могло бути лише реальне службове відрядження.

Державна прикордонна служба пояснила, що виїзд чоловіків – народних депутатів України за кордон здійснюється за такими документами: у разі виїзду за паспортом громадянина України для виїзду за кордон – підтвердження статусу народного депутата України; у разі виїзду за дипломатичним паспортом або службовим паспортом за наявності документів, що посвідчують факт виїзду за кордон у службове відрядження та підтвердження статусу народного депутата України.

Як повідомлялося, пресслужба посольства України в Таїланді поінформувала, що 27 січня в готелі Novotel у Бангкоку запланована зустріч заступника голови парламентської фракції “Слуга народу”  народного депутата Миколи Тищенка з представниками української громади для “обговорення питань покращення взаємодії”.

Водночас голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що  не підписував розпорядження на відрядження до Таїланду для народного депутата Миколи Тищенка.

Нагадаємо, Тищенка вже виключили зі політичної партії “Слуга народу”, звільнили з посади заступника голови парламентської фракції “Слуга народу” та незабаром виключать зі складу фракції.

Фото: Відкриті джерела