Востаннє 22-метрове судно, яке належить мільярдеру Дмітрію Мазепіну, бачили на Сардинії влітку.

З порту на італійському острові Сардинія таємничим чином зникла розкішна яхта російського олігарха, яку конфіскували в рамках санкцій ЄС. Про це повідомляє Guardian.

22-метрова «Альдабра» належить Дмітрію Мазепіну, мільярдеру, власнику компанії з виробництва мінеральних добрив і батькові колишнього пілота Формули-1 Нікіти Мазепіна.

Судно, вартістю від €700 тисяч (605 000 фунтів стерлінгів) до €1 мільйона, було пришвартоване в порту Ольбія та конфісковане у березні, коли Мазепіна було внесено до санкційного списку невдовзі після повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Вона залишалася там до червня, а за кілька годин до того, як було офіційно підтверджено, що вона належить Мазепіну — яхта зникла.

«Мазепін знав, що він у санкційному списку, але зумів максимально використати період, упродовж якого ми працювали над тим, щоб дослідити ланцюжок власності і встановити, чи човен належить саме йому», — повідомило джерело у відділі фінансової поліції Сардинії.

Співрозмовник додав, що судно зникло саме під час підтвердження права власності на нього.

Поліція з’ясувала, що Мазепін винайняв іноземну компанію, яка, у свою чергу, звернулась до місцевого капітана для переміщення яхти з Італії.

Розслідування під керівництвом Карло Лаццарі, командира групи фінансової поліції Ольбії, виявило, що яхта зупинилася в невеликому порту Бісерта в Тунісі, однак її поточне місцезнаходження невідоме.

Поліція повідомила, що Мазепіну, компанії, яка брала участь в організації переміщення і капітану, який стверджує, що не знав, що судно належить олігарху, загрожують штрафи в розмірі до €500 тисяч  за незаконне вивезення судна з Італії.

Це перший випадок в Італії, коли росіянину із замороженими активами в країні вдалося уникнути санкцій ЄС.

За даними джерела в поліції, досі ця яхта не залишала Сардинії, тож її переміщення було явно спланованим.

Крім яхти, серед заморожених активів Мазепіна також є вілла Rocky Ram на Сардинії. Мазепін купив її у Карло де Бенедетті, італійського бізнесмена та колишнього власника газети La Repubblica.

На Сардинії також заарештовано броньоване авто вартістю €600 тисяч, власником якого є олігарх Алішер Усманов, колишній акціонер футбольного клубу «Арсенал».

Фото: соцмережі