США не зможуть доставити в Україну танки Abrams до початку очікуваного навесні наступу.

Про це заявила заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд на слуханнях в Конгресі.

“Abrams, як ви знаєте, дуже складні танки. Вони вимагають серйозної підготовки. Навіть якщо ми затвердили їх передачу вчора, знадобиться деякий час, щоб доставити їх на поле бою. Це не те, що з’явиться до весняного наступу”, – заявила вона.

На питання одного з сенаторів, чому ж в такому випадку Білий дім затвердив поставку танків тільки зараз, Нуланд послалася на запити самої України.

“На кожному етапі ми дивилися, що потрібно українцям, що вони просили. Восени був період, коли вони захоплювали на полі бою величезну кількість російських танків, які вони змогли успішно використовувати під час наступів в районі Херсона і Харкова, але тепер їм потрібно більше. Ми відгукнулися”, – заявила вона.

Як ми писали, 25 січня  президент США Джо Байден підтвердив наміри передати Україні 31 танк M1 Abrams для посилення її обороноздатності на тлі російської агресії. Згодом стало відомо, що США планують відправити Києву основний бойовий танк Abrams у більш удосконаленій конфігурації M1A2, а не старішу версію A1, яка перебуває на зберіганні у військових.

Фото: Відкриті джерела