Підписання Договору про непоширення ядерної зброї, терористичне захоплення літака та фальсифікація виборів в Україні: чим запам'яталося 24 листопада.

24 листопада 1969 року було підписано Договір про непоширення ядерної зброї ратифікований у США та СРСР. Американський президент Річард Ніксон підписав відповідний законопроєкт. Також договір був ратифікований Президією Верховної Ради СРСР. Цей багатосторонній міжнародний акт мав на меті завадити розширенню кола держав, що мають ядерну зброю, забезпечити необхідний міжнародний контроль щодо обмеження можливості виникнення збройного конфлікту із застосуванням такої зброї; створити широкі можливості для мирного використання атомної енергії.

24 листопада 1971 року Ді Бі Купер захопив літак Boeing 727 компанії Northwest Airlines. Повітряне судно прямувало з Портленда до Сіетлу. Отримавши викуп у 200 тисяч доларів, викрадач випустив пасажирів, змусив пілотів злетіти і вистрибнув з парашутом приблизно за 50 кілометрів на північний схід від Портленда. Незважаючи на тривале розслідування, ФБР не вдалося ні встановити особу викрадача, ні з’ясувати його подальшу долю, і в липні 2016 року розслідування було офіційно припинено.

Фотопортрет Ді Бі Купера

24 листопада 2004 року Центральна виборча комісія України оприлюднила офіційні результати виборів Президента України. Переможцем було визнано Віктора Януковича. Протокол підписали 11 членів комісії, один із яких, Олександр Чупахін, підписав його з позначкою, що цей документ «не відповідає волевиявленню українського народу». Не підписали протокол троє членів ЦВК — Андрій Магера, Руслан Князевич і Ярослав Давидович.

Сумнівне рішення ЦВК активізувало хвилю протестів, які увійшли в історію України, як Помаранчева революція

Фото: Відкриті джерела