Російські окупанти, які потрапили в полон під час контрнаступу ЗСУ на Харківщині, розповіли, що після вторгнення хотіли розірвати контракти та повернутися додому.

Про це повідомляє СБУ.

Військових РФ їх керівництво залякувало смертю чи поверненням додому з пораненням, розказали окупанти на відео, яке 25 травня оприлюднили в обласному управлінні СБУ.

“Привезли нас у Бєлгород, одразу обманули, відправили на територію України на бойові дії. Пробувши там кілька днів, зрозуміли, що це неправильна війна. Хотіли піти з частини своїм ходом, розірвати контракт”, — розказав окупант.

“Командир нам відповів, що звідси ми поїдемо “двохсотими” чи “трьохсотими”. Якщо ми спробуємо бігти, усе навколо заміновано, у нас почнуть стріляти наші ж”, — додав інший військовий РФ.

Ще один окупант розказав, що не зустрів в Україні нацистів.

“Коли ми зрозуміли, що воювати тут немає з ким, бо тут цивільні, жодних нацистів немає, ми зрозуміли, що це повна нісенітниця, коли артилерія “х*рачить” по цивільним, житловим будинкам. Коли ми підійшли до командира й сказали, що хочемо звідси поїхати, нам сказали, що ми поїдемо звідчи чи “двохсотими” чи “трьохсотими”, — розказав росіянин.

За даними СБУ, наразі російські військові зараз “здаються ще більш охоче, ніж у перші тижні”.

“Зараз із ними працюють слідчі СБУ, а самі загарбники раді, що зберегли своє життя. Для тих росіян, хто також хоче залишитися живими, нагадуємо телефон, спеціально створений для таких випадків: 2402. Він доступний для українських і російських операторів”, — нагадали в СБУ.

Як повідомлялося раніше, окупанти сподіваються вийти на адмінкордони Луганської області.