Під час нещодавнього турне Африкою міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров не зміг потрапити до двох країн, що сталося вперше.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю BBC Україна.

“У цьому турне у Лаврова сталося дві прикрі несподіванки – у дві країни він не потрапив. На моїй пам’яті це вперше”, – наголосив Кулеба.

Як відомо, Лавров був у Африці у січні, відвідав чотири країни, зокрема ПАР та Анголу (ця країна проголосувала на підтримку України в ООН у жовтні). Був запланований візит до Ботсвани, але туди він не потрапив із невідомих причин. Гана та Мавританія, зазначає видання, незадоволені присутністю ПВК “Вагнер” в регіоні. До Мавританії Лавров все ж поїде цього місяця.

“Але це, в принципі, сигнал. Ще вчора здавалося, що Росія беззастережно домінує в Африці, скрізь відчиняються двері й всі з обіймами їх приймають. А тут раптом починаються проблеми. Ну, таке життя. Бувають проблеми не лише на фронті, а й на дипломатичному фронті”, – пояснив він.

Кулеба визнав, що ситуація з ПАР “буде складнішою, ніж з іншими”, тому що країна належить до об’єднання БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай та ПАР), і ця група “була створена як антитеза G7”.

“Але, наскільки мені відомо, візит Лаврова в ПАР не був безхмарним і було невдоволення і в політичному середовищі, і в громадянському суспільстві. Оскільки ПАР приймає російського міністра саме на тлі російської агресії”, – зазначив глава МЗС.

Він додав, що “розумна дипломатія завжди полягає у використанні всіх можливостей, перш ніж робити жорсткі радикальні кроки та йти на розрив”. Кулеба повідомив, що Київ продовжує працювати з урядом ПАР.

Фото: відкриті джерела