Міністри закордонних справ країн Групи семи закликали Александра Лукашенка припинити підтримувати російську війну і не втягувати у неї Білорусь.

Про це йдеться у спільній заяві за підсумками засідання у німецькому Мюнстері, пише “Європейська правда”.

“Ми знову закликаємо білоруську владу припинити сприяти російській агресивній війні, в тому числі дозволяти російським збройним силам використовувати білоруську територію для запуску ракет, націлених на Україну. Якщо білоруська влада буде більш безпосередньо залучати Білорусь у війну Росії, G7 накладе на режим непосильні додаткові витрати”, – йдеться у заяві.

У заяві наголошується, що країни G7 продовжать накладати економічні санкції на Росію та інші країни, фізичних чи юридичних осіб, які надають військову підтримку агресивній війні Москви, як деякі з них вже зробили у зв’язку з наданням Іраном безпілотних літальних апаратів.

“Ми засуджуємо нещодавню ескалацію Росії, включаючи її напади на цивільних осіб та цивільну інфраструктуру, зокрема енергетичні та водні об’єкти, по всій Україні з використанням ракет та іранських безпілотників та інструкторів. За допомогою цих атак Росія намагається тероризувати цивільне населення”, – йдеться у заяві.

Міністри підкреслили, що невибіркові напади на цивільне населення та інфраструктуру є воєнними злочинами, і підтвердили рішучість забезпечити повну відповідальність за них та злочини проти людяності.

Як ми писали, лукашенко заявив про створення спільного з рф супутникового угруповання.

Фото: Відкриті джерела