В Україні наразі триває розслідування щодо ПВК «Вагнера», щоб притягнути до відповідальності керівництво і окупантів, що воюють в її лавах.

Про це в етері всеукраїнського марафону повідомив начальник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Офісу генпрокурора Юрій Бєлоусов.

“По кожному представнику ПВК або російському військовому, які втекли за кордон, буде ухвалюватися окреме рішення”, – зазначив він.

Зокрема, за його словами, хтось з них може бути важливішим, як свідок для розслідування, якщо він не вчинив при цьому воєнні злочини.

“Якщо ця людина вчинила воєнні злочини і при цьому хоче сприяти, це може бути враховано при обрахуванні покарання”, – пояснив Юрій Бєлоусов.

Він додав, що щодо тих, хто вчинив тяжкі воєнні злочини, в будь-якому випадку буде проводитися процедура екстрадиції і притягнення до відповідальності у національних судах.

Як повідомлялося, внаслідок збройної агресії російської федерації в Україні пошкоджено понад 1200 об’єктів культурної інфраструктури.

Фото: відкриті джерела