Уряд Франції не виключає постачання винищувачів в Україну, але за умови, що це не призведе до ескалації війни, підриву національної чи європейської безпеки.

Про це повідомляє Тhe Guardian.

“Ми повинні розглядати запити в кожному конкретному випадку та залишати всі двері відчиненими. Ми побачимо найближчими тижнями, що станеться далі, оскільки все розвивається швидко”, – сказав журналістам голова комітету Національної асамблеї з питань національної оборони та збройних сил Франції Томас Гасіллуд.

Він також зазначив, що Франція навряд чи надішле танки зі свого бойового флоту Leclerc, оскільки вони не вписуються в поставки США та Німеччини, оголошені напередодні.

“Вони не найкращий актив, який ми можемо надати Україні, зокрема тому, що українцям буде дорого і складно мати справу з різними типами танків. Ми думаємо, наприклад, про наземно-повітряні потужності”, – сказав Гасіллуд.

Він наголосив, що як для танків, так і для літаків потрібна трудомістка спеціалізована підготовка.

Як ми писали, Франція продовжує вивчати можливість відправлення своїх важких танків Leclerc до України. Нагадаємо, Франція планує доставити в Україну перші колісні легкі танки AMX10-RC вже у лютому.