Генштаб дозволив призовникам, військовозобов’язаним та резервістам залишати місце проживання тільки з дозволу військомату.

Про це в ефірі телеканалу Київ розповів народний депутат Олександр Федієнко.

“Генерал Залужний пропонує забезпечити виконання вимог законодавства щодо зміни місця проживання під час виїзду за кордон. Я не думаю, що буде проблемою, якщо людина пересувається із Софіївської Борщагівки до Києва або замається евакуацією з Київської області. Але якщо людина хоче виїхати за кордон, тут вже будуть питання”, – пояснив Федієнко.

Відмітимо, саме Федієнко в своєму Телеграмі опублікував лист головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного з відповідними директивами щодо дозволу військкомату на пересування. Примітно, що лист без дати і вихідних даних.

Крім того, в ефірі телеканалу Київ свої роз’яснення надав юрист Максим Костецький.

“Механізму отримання дозволів зараз немає, прозорої процедури немає. Якщо норму імплементують, ми навіть не знаємо коли, то це означатиме багато кризових ситуацій в усіх регіонах України. Це порушує економічні ланцюжки постачання, які є у абсолютної більшості підприємств, які зараз перемістилися у західні та центральні регіони. Це припиняє можливість адекватно надавати волонтерську та гуманітарну допомогу в умовах, коли переміщення між областями є критично необхідним. І це ставить хрест на економічній активності у країні, коли комунікація і логістика між регіонами є критичною, особливо в умовах воєнного стану та інфляції”, – сказав Костецький.

Фото: Відкриті джерела