Державна служба з надзвичайних ситуацій України успішно завершила тестування сучасної системи інформування населення Cell Broadcast.

Про це інформує ДСНС у Facebook.

“Цей день настав. Тестування завершено. Дякуємо усім за терпіння, витримку і розуміння. Ми робимо усе можливе, аби люди були  захищені і вчасно попереджені про можливі небезпеки”, – йдеться у повідомленні.

За словами заступника голови ДСНС Романа Примуша, система, яку тестували – це світовий досвід інформування населення про загрози для їхнього життя.

“Розумію, що процес тестування, який ми розпочали 7 вересня, викликав ряд незручностей і обріс мемами, але величезна кількість технічних рішень і питань, які потрібно було вирішити вимагала певного часу для тестування”, – додав Примуш.

Минулого року впровадження цієї системи оцінили в декілька мільйонів доларів і майже рік часу на всі роботи, але завдяки підтримці низки партнерів ДСНС реалізувала цей проєкт на безкоштовній основі, зазначив Примуш.

Як пояснив заступник голови ДСНС, надалі ця система перейде в дослідну експлуатацію і буде використовуватись для надсилання реальних сигналів про загрози для українців.

“Надалі ця система перейде в дослідну експлуатацію і буде використовуватися для надсилання реальних сигналів про загрози для українців. Ми ж у взаємодії з виробниками мобільних телефонів працюємо над підвищенням охоплення абонентів та розширенням кількості пристроїв, які можуть отримувати сповіщення”, – написав Примуш.

Фото: Facebook