Росія купила в Ірану 1700 дронів-камікадзе Shahed-136 та отримує їх траншами. Постачати Кремлю балістичні ракети Іран поки не поспішає.

Про це заявив начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times .

За укладеним влітку контрактом, Росія придбала 1700 безпілотників, зазначає керівник ГУР. Щоб переконати Іран постачати “шахеди”, РФ запропонувала наукові ноу-хау для іранської військової промисловості.

За його словами, Росія отримує безпілотники траншами та наразі випустила близько 540 дронів-камікадзе. Вона використовує Shahed-136 для тактичних ударів вздовж фронту і по енергетичній інфраструктурі.

Більшість безпілотників не досягають цілі, проте вони дешеві. За словами Буданова, виробництво “шахеда” коштує близько $7000 – але достеменно невідомо, скільки РФ заплатила Ірану.

Водночас Тегеран не поспішає постачати балістичні ракети, каже Буданов.

“Іран не поспішає це робити зі зрозумілих причин, тому що щойно Росія випустить перші ракети, тиск санкцій на Іран посилиться”, – пояснив начальник ГУР.

Як ми писали, росія та Іран будують новий трансконтинентальний торговий маршрут на 3000 кілометрів до Індійського океану, який дозволить їм менше залежати від іноземних санкцій.

Фото: Відкриті джерела