Близько 40 країн виступлять проти включення спортсменів з Росії та Білорусі у програму Олімпійських ігор 2024 року в Парижі.

Про це розказав міністр спорту Польщі Каміль Бортничук у інтерв’ю PAP, пише Європейська правда

Бортничук повідомив, що 10 лютого відбудеться зустріч із постійною групою з близько 40 міністрів спорту з країн Європейського Союзу, а також з Британії, Австралії, Канади,  Південної Кореї та Японії, які мають представити “сильну спільну позицію”.

“Це, безумовно, буде жорстка позиція, яка буде проти участі представників Росії та Білорусі в Олімпійських іграх”, – сказав міністр.

Відповідаючи на запитання про заяви України та Латвії щодо бойкоту майбутньої Олімпіади, він оцінив, що це “завжди найсильніша карта і остаточне рішення”. “Думаю, ці країни без вагань скористаються цим”, – додав він.

Відповідаючи на запитання, чи можна очікувати 10 лютого ширшої коаліції держав, яка бойкотуватиме Ігри, він зазначив, що не буде цього передбачати. “Я б дав МОК шанс на саморефлексію, поки що не ставив би їх перед стіною таких сильних альтернатив. Ми маємо на це час. Ігри відбудуться в середині наступного року, тому є час, щоб оцінити інструменти. Замість того, щоб одразу принижувати партнерів, варто спочатку дати шанс на саморефлексію”, – наголосив він.

Як ми писали, Польща разом з іншими може висунути ультиматум керівництву Міжнародного олімпійського комітету, якщо росіян і білорусів допустять до Олімпійських ігор у 2024 році.

25 січня стало відомо, що російським і білоруським спортсменам рекомендували брати участь в Олімпійських іграх. Російських і білоруських спортсменів хочуть допустити до Олімпійських ігор 2024 року під нейтральними прапорами 2024 року в Парижі під нейтральним прапором. Водночас МОК перевірятиме кожного спортсмена на предмет дотримання правил Олімпійської хартії та Всесвітнього антидопінгового кодексу. Зокрема, від них вимагатимуть не підтримувати війну в Україні. У разі недотримання умов учасника усунуть.

У відповідь на таку позицію президент України Володимир Зеленський запросив голову Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха в Бахмут, щоб той зрозумів, що нейтральності не існує.

Національний олімпійський комітет України розгляне можливість бойкоту літніх Олімпійських ігор — у разі, якщо російським і білоруським спортсменам дозволять повернутися на міжнародні спортивні арени до припинення агресії проти України.

Зеленський також написав листа своєму французькому колезі Емманюелю Макрону через можливий допуск російських спортсменів на Олімпіаду в Парижі.

Фото: Відкриті джерела